סימפטומים לבעיות שונות בצוואר כוללים כאבי צוואר,

בעיות בצוואר

שרירי הצוואר בגוף האדם עובדים ללא הרף וכאשר אנחנו מתאמצים או "תופסים" שריר, אנחנו חווים כאבי צוואר. כאבי צוואר יכולים להיגרם מסיבות נוספות מלבד תנועת שריר לא נכונה; פריצת דיסק בחוליות הצוואר, תנועה רבה של הצוואר לכיוונים שונים ודלקת בצוואר. אילו פעולות מאמצות את הצוואר שלנו יותר מידי ועלולות לגרום לכאבים? עומס יתר על חוליות הגב ושרירי הצוואר, עבודה ממושכת אל מול מסך בתנוחה סטטית, תנועה לא נכונה של הראש. בעיה נוספת שיכולה להתעורר בצוואר היא "צליפת שוט" – מעין נקע שקורה לאחר טלטלה חזקה שבה הראש מוטל באופן חד לפנים ולאחור, בדרך כלל כתוצאה ממכה חזקה או תאונה.

סמפטומים

סימפטומים לבעיות שונות בצוואר כוללים כאבי צוואר, רגישות באזור, כאב חד שמורגש כאשר מזיזים את הצוואר, כאב בעצמות הראש, תחושת מתיחות בשרירים, תנועה מוגבלת בצוואר, נוקשות בשרירי הצוואר, "קליקים" והקרנה של הכאב לכתפיים או לידיים. מכה או פגיעה חמורה בצוואר יכולה להביא לידי חבלה חמורה כמו זעזוע מוח או נקע. לכן, כאשר חשים בסימפטומים חזקים שלא עוברים נוסף על סימפטומים חריפים יותר, כדאי לבקר אצל רופא ולבצע צילומים מתאימים.

טיפול בבעיות בצוואר

טיפולים אפשריים למגוון בעיות הצוואר כוללים תרגילים פיזותרפיים ותרגילי יציבות, משחות או תרופות מומלצות על ידי רופאים, הנחת קרח על האזור הפגוע, נטילת משככי כאבים ועוד. חלק מהבעיות בצוואר ניתנות לטיפול באמצעות רפואה משלימה כמו דיקור או עיסוי. חשוב לזכור כי כאשר הסימפטומים מחריפים ומתווספים להם מאפיינים כמו חום, קשיחות בצוואר או כאב חד וחמור – יש לפנות לטיפול רפואי בהקדם. בעיות רבות בצוואר נגרמות כתוצאה מתנוחה לא נכונה בזמן בהייה במסך הסמארטפון או בשינה, ולכן מומלץ לשנות את הרגלי השינה ואת כמות הזמן מול הסמארטפון.


Hi, thanks for stopping by!

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Let the posts
come to you.

Thanks for submitting!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest